Warunki zwrotu i anulowania

Zasady zgłaszania reklamacji, zwrotów i anulacji

Warunki reklamacji: 


1. Reklamacje towaru należy zgłosić przed jego wysłaniem na adres mailowy: nun.mi@wp.pl

Jako sklep mamy prawo odmówić rozpatrywania reklamacji w przypadku, gdy zakupione ubrania nie spełniają wymagań higienicznych. 

2. Reklamacji nie podlegają: 

- wszelkiego rodzaju celowe lub przypadkowe uszkodzenia mechaniczne (rozcięcie, rozdarcie, przepalenie, etc.), 
- zabrudzenia wynikające z korzystania z antyperspirantów, 
- zła konserwacja odzieży, w szczególności nie stosowanie się do zaleceń projektanta,
- uszkodzenia spowodowane niedbałym, nieuważnym użytkowaniem, bądź naturalnym zużyciem,
- zgłoszone po terminie 14 dni od dnia odebrania przesyłki.

a. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. 

b. Do reklamowanej przesyłki prosimy dołączyć pisemne oświadczenie o reklamacji rzeczy wraz z opisem przyczyny i powodu reklamacji. 

c. Ubranie musi być czyste, starannie poskładane,  zapakowane w dodatkowe elementy - opakowanie, torbę, folię ochronną. 

Niezastosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą do nieuwzględnienia reklamacji towaru. 

3. W przypadku zasadnej reklamacji towar uszkodzony zostanie po ustaleniu z Klientem naprawiony lub wymieniony na nowy, wolny od wad. 

W przypadku braku towaru na wymianę, będzie Państwo mogli wybrać inny towar z aktualnej oferty lub zostanie zwrócona równowartość ceny towaru zapłaconej przez Państwa. O każdej formie rozpatrzenia będziemy informować w formie elektronicznej na mejl zgłoszony do kontaktu z Państwem. 

4. Reklamacje rozpatrywane są maksymalnie w terminie 14 dni od odebrania przesyłki z towarem. O rozpatrzeniu reklamacji poinformujemy Państwa niezwłocznie, zaś w wyjątkowych sytuacjach termin rozpatrzenia reklamacji może być przedłużony powyżej 14 dni, o czym poinformujemy drogą e-mailową lub telefonicznie. Przedłużenie rozpatrywania reklamacji wiąże się z faktem że ubrania są szyte w krótkich seriach lub na zamówienie, co ma wpływ na czas realizacji bieżących przesyłek.

5. Towary uznane jako wadliwe wymieniane są na nowe, w przypadku braku rzeczy następuje zwrot kosztów, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Należy przed wysyłką zwrotną poinformować o tym nasz sklep: nun.mi@wp.pl. Przy wymianie towaru na inny model lub rozmiar, ewentualne różnice w cenie zostaną uwzględnione. Koszty wymiany towaru związane z przesyłką pokrywa Klient - wyjątek promocja wysyłka gratis na wymieniony towar.

6. W przypadku nieuznania reklamacji towar zostanie zwrócony na Państwa koszt - będzie obciążenie Państwa rozliczenia - chyba że po indywidualnych uzgodnieniach Sprzedający zadecyduje inaczej.

Warunki zwrotów lub wymiany oraz odstąpienia od umowy: 
1. Jeżeli zakupiony produkt nie spełnia Państwa oczekiwań, możecie go zwrócić w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki poprzez odstąpienie od umowy lub wymianę na inny. 

2. Zwracany produkt musi posiadać oryginalne metki, nie może nosić śladów użytkowania, zabrudzeń, uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli towar był jedynie przymierzony, nie nosi żadnych śladów użytkowania, uszkodzeń z winy użytkownika, możemy dla Państwa po uzgodnieniu wymienić na inny - należy wtedy nas o tym poinformować i postępować według otrzymanych instrukcji zwrotnych.

3. Przesyłkę przy zwrocie lub wymianie należy odesłać na Państwa koszt na podany adres zwrotny, przed wysyłką prosimy nas poinformować że dokonywany będzie zwrot/odstąpienie od umowy lub wymiana. 

4. Jeśli produkt spełnia wyżej wymienione warunki z pkt. 2 i wybrano opcję zwrotu, pieniądze za towar z wysyłką (jeśli zwracana jest cała zawartość zamówienia) zostaną przelane na Państwa rachunek bankowy podany w oświadczeniu. W przypadku częściowego zwrotu - Państwo pozostawiacie sobie jedną rzecz, koszty przesyłki nie zostaną zwrócone. 

5. Kupujący w przypadku wybrania opcji zwrotu towaru, otrzymuje zwrot pełnej kwoty towaru wraz z kosztem wysyłki, która została uiszczona przy zakupie produktu przez Kupującego - nie dotyczy kolejnych kosztów odesłania lub wymiany. 

5a. W przypadku wybrania przez Państwa opcji wymiany produktu i uzgodnieniu warunków, po otrzymaniu zwrotu poprzednio wysłanego towaru, wysyłany zostanie nowy towar w ciągu 7 dni.

6. Przy zwrocie należy przesłać lub wypełnić formularz zwrotu z ewentualną kopią rachunku/paragonu lub faktury - jeżeli były wydawane oraz zabezpieczyć towar przed zniszczeniem podczas transportu przed wysłaniem produktu np.: przez owinięcie dodatkową folią, dodatkowe opakowanie.

7. Odstąpienie od umowy lub zwrotu towaru nie jest możliwe, jeżeli:

- ubranie jest brudne, nie posiada oryginalnych metek, nosi ślady użytkowania - w tym zapach perfum, kremu lub ślady podkładu, etc.,

- następuje po terminie 14 dni od otrzymania przesyłki,

- towar jest niepełnowartościowy tj. niekompletny - brakuje dodatkowych elementów,
- towar został wykonany na zamówienie Klienta, w tym wg specyfikacji Klienta służący spełnieniu indywidualnych potrzeb,
oraz w pozostałych przypadkach szczegółowo opisanych w art.38, w ustawie z dn. 30.05.2014 o prawach konsumenta oraz Regulaminie sklepu. 

W przypadku wysyłki zwrotnej lub wymiany, Klient ponosi całkowity koszt wysyłki za zwracany towar - koszt zwrotu przechodzi na Kupującego. 

W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości proszę o kontakt mejlowy na: nun.mi@wp.pl 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl